BIODIVERSITY: WORKSHOP

Warsztaty  BIODIVERSITY: WORKSHOP powstają we współpracy Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej z Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów w ramach projektu  Ambasada Młodych – Sztuka Wewnętrzna 24 października 2013 r., godz. 10:00 – 14:00 Miejsce: Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej oraz Uniwersytet Śląski (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) Celem warsztatów jest stworzenie nowego szczepu bakterii Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus GFP. Ideą stojącą za projektem jest ukazanie za pomocą sztuk plastycznych w jaki sposób przebiega linia demarkacyjna między życiem ludzkim a życiem którego nie jesteśmy świadomi, a które wbrew logice uważamy za pożyteczne i odnosimy się do niego z sympatią mimo, iż przecież niszczymy je poprzez jego spożycie. Koegzystencja gatunków biologicznych budzi rozmaite emocje i stają się one tematem tych warsztatów. Efekt który uzyskamy posiada także swój wymiar plastyczny. Oczywiście praca ta posiada wymiar użytkowy który bez zdejmowania kapsla pozoli konsumentom na ocenę wieku mleka, jego przydatności w kuchni i to stanowi zadeklarowany antropocentryczny charakter warsztatów, które opierają się jednak na rozwijaniu kreatywności i świadomości biocenozy. Bakterie jogurtowe zostaną przekształcone do nowej formy życia homegenizowanego, tworzonego ku uciesze ludzkości zgodnie ze wskazaniem zawartym w księdze rodzaju by “czynić sobie ziemię poddaną”.

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

Projekt SZTUKA WEWNĘTRZNA

Autorski projekt Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej realizowany w ramach projektu Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów „Ambasada Młodych”

Idea projektu:

Sztuka Wewnętrzna to projekt całorocznych spotkań dyskusyjnych przeznaczonych dla młodych ludzi z aglomeracji śląskiej, połączonych z akcjami artystycznymi w przestrzeni miasta. Wydarzenia te pomyślane zostały jako dyskusyjne spotkania z literaturą i sztuką najnowszą. Spotkania przedstawiają w interaktywnych zajęciach rozmaite formy sztuki współczesnej: eksperymenty malarskie, happeningi i sztuki wizualne oraz instalacje artystyczne w przestrzeni publicznej.

http://www.facebook.com/DomOswiatowyBibliotekiSlaskiej

https://www.facebook.com/AmbasadaMlodych

Comments

comments