Michał Brzeziński „O czym szumią wierzby” – Galeria BWA

5 – 6 czerwca Michał Brzeziński „O czym szumią wierzby”  -  Galeria BWA, godz. 10.00 – 14.00.

Michał Brzeziński „O czym szumią wierzby”  –  Galeria BWA
Michał Brzeziński „O czym szumią wierzby” – Galeria BWA

Warsztaty przybliżą uczestnikom zasady programowania w Pure Data, za pomocą którego zostaną stworzone instalacje dźwiękowe umożliwiające roślinom interakcje.
Podczas warsztatów zostanie stworzone oprogramowanie, które zostanie przetestowane w warunkach miejskich —- na ulicach i w parkach będziemy podglądać reakcje ludzi i zwierząt na rośliny próbujące nawiązać z nimi kontakt za pomocą dźwięków. Każdy z użytkowników nakręci film przy swojej roślinie za pomocą telefonu komórkowego, na którym postara się pokazać reakcje ludzi na fakt komunikacji człowieka z rośliną. Powstałe w ten sposób dzieło złożone z wielu rejestracji wideo będzie pokazane w galerii.

Michał Brzeziński (ur. 1975) -Absolwent filmoznawstwa UŁ przy Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej w 2003 r. Teoretyk, artysta i kurator Parakina (2008—10) oraz festiwalu międzynarodowego In out Festival (2009- 2011) w CSW Łaźnia i Galerii NT [Nowych Technologii] (2010) przy ŁDK w Łodzi, która była unikalną w skali kraju. Jeden z najważniejszych polskich twórców i teoretyków wideo-artu w ostatnim czasie. Od 2012 prekursor i jedyny aktywny dotychczas na scenie polskiej przedstawiciel bio-artu, zainteresowany sztuką afektywną i kategorią afektu („affective interaction”). Punktem wyjścia do jego działalności artystycznej jest świadomość historyczna, a zwłaszcza doświadczenia filmu strukturalnego. W ostatnim etapie trwającym do dziś w swojej mocno zintelektualizowanej twórczości artysta stworzył unikalną na warunki polskie formę transhumanistycznego bio-artu (od 2011), w którym zniknęła wpisana w kulturę humanistyczną podmiotowość człowieka.

Comments

comments